2020. május 17. – Gyülekezeti kérdezz-felelek játék

Kedves Gyülekezet!

Egy kis játékra hívunk benneteket és minden érdeklődőt! Korosztályi, lakhely szerinti, sőt felekezeti megkötések nélkül bárki részt vehet a játékban! A részvételhez mindössze 2020.05.23. (szombat) 21:00-ig el kell küldened a megoldásokat az emletre.nav@gmail.com e-mail címre a neveddel. Vasárnap az istentiszteleten pedig már kihirdetésre is kerül a legtöbb pontot elért személy(/személyek) neve, akit természetesen díjazunk is.
Próbáld ki magad, gyere és játssz! (Gondolkodás közben érdemes lehet honlapunkat böngészgetni!)

Kérdések:
1. Mikor érkezett Budafokra Petrovics Pál templomépítő lelkészünk Erdélyből?
2. Sorolj fel 5 rendszeres gyülekezeti alkalmat!
3. Hogy hívják gyülekezetünk kántorát?
4. Sorolj fel 5 jelenlegi presbitert gyülekezetünkből!
5. Nevezd meg, hogy testvérgyülekezeteink mely településeken találhatóak!
6. 1958-ban került lejegyzésre a következő mondat: „Az erős nekilendülést jelentő előző esztendőnek az eredményeit, amennyire csak lehet egy ilyen szórvány gyülekezetben, sikerült megtartani.” – Ki jegyezte le?
7. Mi a neve gyülekezetünk alapítványának?
8. Pontosan mikori a honlapunkon megtalálható legkorábbi igehirdetés Hokker Zsolttól és mi az alapigéje?
9. A 2016-os Tanévzáró Gyülekezeti Napra mely bibliai könyv alapján készültek az alkotások a süti-versenyre?
10. Mely mondatokkal hívogat közösségünkbe a kapun elhelyezett molinó?