2019. június 1. – Gyülekezeti kirándulás

Gyülekezeti kirándulásunkon ezúttal lelkészünk szülővárosát, Pápát látogattuk meg. Első program a Kékfestő Múzeum megtekintése volt. A múzeumban eltöltött közel másfél óra alatt nem csupán a kékfestés technológiájával készített kelméket tekinthettük meg, hanem bepillantást nyerhettünk a kékfestés teljes munkafolyamatába, a kiállított korabeli szerszámok, gépek, makettek és felvételek révén. Ezt követően elsétáltunk a pápa evangélikus templomba, ahol a templom megtekintése mellett Polgárdi Sándor esperes a pápai gyülekezetet életéről és történetéről is mesélt. A városnézés során lelkészünk igyekezett bemutatni Pápa minden fontos nevezetességét, de megismerhettük Petőfi Sándor Pápán töltött évének fontos helyszíneit is. A pápai Esterházy-kastélyban egy késői ebédben és egy különleges tárlatvezetésben lehetett részünk, mely során bepillantást nyerhetnek a barokk főúri élet hétköznapjaiba, megidézve az egykor itt élt grófok és grófnők világát. A kastély után tettünk még egy sétát a belvárosban, majd visszaindultunk Budafokra.
Kirándulásról készült videó és képek megtekintése.