2018. augusztus 12. – Gyülekezetünk önállóságának 90. évfordulója

…beoltattál közéjük, és az olajfa gyökerének éltető nedvéből részesültél. (Rm 11,17b)
Gyülekezetünk 90 évvel ezelőtt, 1928. augusztus 12-én alakult önálló missziói egyházzá. Az évfordulón ünnepi istentisztelet tartottunk, ahol Rőzse István, gyülekezetünk korábbi lelkésze (1977 és 1994 között) hirdetett igét. A liturgiai szolgálatban Solymár Gábor (gyülekezetünk lelkésze 1994 és 2012 között) és Hokker Zsolt jelenlegi lelkészünk segédkeztek, így három lelkészgeneráció is jelen volt ezen az ünnepi alkalmon. Istennek hála, a nyári időpont ellenére a gyülekezeti tagok mellett sok korábbi gyülekezeti tag és vendég is el tudott jönni az ünnepre. Az istentisztelet után emléktáblát avattunk, amire gyülekezetünk lelkészeinek és felügyelőinek neve került felvésésre. Az alkalmat szeretetvendégség zárta, ami hosszas beszélgetésekre is lehetőséget adott.

Az ünnepi igehirdetés meghallgatása.
A alkalomról készült fényképek megtekintése.
Videofelvétel az istentiszteletről: 1. rész2. rész
Hír és videofelvétel az eseményről a budafokteteny.hu oldalon.